صفحه اصلی    معرفی کارخانه    تماس با ما    محصولات و تولیدات    کنترل کیفیت    گواهینامه ها    مدیر عامل    اخبار و رویداد ها    ورود اعضاء

 
  ENGLISH

شرکت کارخانجات نساجی خوی > اخبار و رویداد ها > بزرگترین کارخانه تولید پارچه جین در ایران

 
بزرگترین کارخانه تولید پارچه جین در ایران معاون برنامه ریزی فرماندار خوی امروز گفت : 50 درصد تولیدات پارچه در کارخانه نساجی خوی جین است که با راه اندازی بزرگترین خط تولید پارچه های جین کشور در کارخانه نساجی خوی بیش از پنج میلیون پارچه جین در آن تولید و از خروج 20 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می شود.

آقای اسبقی افزود : خط تولید پارچه جین این کارخانه با 100 میلیارد ریال سرمایه گذاری از ابتدای امسال راه اندازی شده و در نوع خود بزرگترین و با کیفیت ترین خط تولیدی در کشور محسوب می شود .
هم اکنون بخش عمده نیاز کشور به پارچه جین از کشور چین تأمین می شود که با راه اندازی این خط جین تعداد افراد شاغل در کارخانه نساجی خوی با احتساب 50 نفر افزایش به 410 نفر رسیده است.
اسبقی با بین اینکه ارزش تولیدات این واحد از ابتدای امسال تاکنون به 200 میلیارد تومان رسیده است گفت : با وجود تحریم ها ، تولیدات این کارخانه 30 درصد افزایش داشته است .
همچنین از ابتدای امسال چهار هزار و 500 تن نخ ریسندگی و پولیستر و 620 تن نخ رنگی در این کارخانه تولید شده که این مقدار نخ پنبه علاوه بر تامین نیاز های خود کارخانه به عنوان کارخانه مادر نیازهای 50 کارخانه نساجی دیگر در کشور را تامین می کند .

 n00515634b

مدیر کارخانه نساجی خوی با بيان اينكه کارخانه نساجی آذربايجان غربي بزرگترین کارخانه نساجی غرب کشور به شمار می رود، گفت: خط تولید پارچه جین این کارخانه با ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری از ابتدای امسال راه اندازی شده و در نوع خود بزرگترین و با کیفیت ترین خط تولیدی کشور محسوب می شود.
گرجیان افزود: در این مدت با آغاز بکار این واحد بیش از ۵ میلیون پارچه جین در آن تولید و از خروج ۲۰ میلیون دلار ارز از کشورمان جلوگیری شده است.
وی با اشاره به اينكه هم اکنون بخش عمده نیاز کشور به پارچه جین از کشور چین تامین می شود گفت: با راه اندازی خط جین همچنین تعداد افراد مشغول به کار در کارخانه نساجی خوی با ۵۰ نفر افزایش به ۴۱۰ نفر رسیده است.
به گفته مدیر کارخانه نساجی خوی ارزش تولیدات این واحد از ابتدای امسال تا کنون به ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده که با وجود تحریم ها ۳۰ درصد افزایش یافته است.
از ابتدای امسال ۴ هزار و ۵۰۰ تن نخ ریسندگی و پولیستر و ۶۲۰ تن نخ رنگی در این کارخانه تولید شده که این مقدار نخ پنبه علاوه بر تامین نیاز های خود کارخانه به عنوان کارخانه مادر نیاز های ۵۰ کارخانه نساجی دیگر در کشور را تامین کرده است.
در خط بافندگی این کارخانه هم امسال بیش از ۱۰ میلیون متر انواع پارچه تولید و به بازار عرضه شده که ۵۰ درصد آن پارچه جین است.